Cevat Şakir Mah. Hoca Ahmet Yesevi Sok. No:14 Bodrum, Muğla
Bizi Arayın: 0 553 980 4582

KAT KALORİFERİ

Katı yakıtlı kat kalorifer sobaları görünüş ve şekil açısından sobayı andıran katı yakıtlı (odun, kömür) kat kalorifer sobalarıdır. Ülkemizde bir evde genellikle bir soba yanar ve bir odayı ısıtır. Kat kalorifer sobaları ile yakıt masrafınız fazla değişiklik göstermeden hem tüm odalarınız ısınır ve hem de musluklarınızdan sıcak su alabilirsiniz.

Kalorifer sobası ülkemizde ve dünyada kullanılan bireysel kuru sobaların yerini almış rahat ve kolay kullanımlı iç mekan sulu sistem sobalardır. Şömine görünümü ile keyifleri, verimi ile konforu ve yakıt tasarrufunu bir arada buluşturan, radyatörler sayesinde ısıtmak istediğiniz mekanın tamamına eşit (homojen) ısı dağılımı sağlayan ve ihtiyaca göre eşanjör veya boyler aracılığı ile sıcak su imkanı sunan ısıtma üniteleridir.

Kaloriferli soba sistemlerinin çalışmasındaki temel esas, sulu sistemler olması ve iç haznesinde ısıttığı su ile kalorifer tesisatını doldurarak mekan ısıtması sağlamasıdır. Şebekeden sağlanan soğuk su, otomatik su doldurma vanası aracılığı ile sobanın iç su haznesine dolar. Yakıtla beslenen sobanın ısınmaya başlaması ile birlikte, iç haznedeki su ve sobanın bulunduğu iç mekan ısınır. Isınan su, termostatlı sirkülasyon pompası aracılığı ile radyatörlere (peteklere) dağıtılır. Böylece, sobanın bulunduğu iç mekan ile birlikte radyatörlerin kapsadığı kapalı alanda da eşit bir ısıtma sağlanmış olur.

KATI YAKITLI SOBALAR

*Kalorifer Sobası

*Kalorifer Kazanı

*Pellet Sobası (Sulu)

*Pellet Sobası (Fanlı-Üflemeli)

*Pellet Kazanı

*Fanlı Soba

Çeşitlerimiz ile Muğla Bodrum bölgelerinde hizmetinizdeyiz. Kaloriferli soba ve kalorifer kazanlarında sıcak sulu sistemlerde mevcut olup kendinize en uygun kapasitedeki soba/kazan için profesyonel ekibimizden

0553 980 45 82

telefonu aracılığı ile Muğla Bodrum bölgemiz için her türlü konuda destek alabilirsiniz.

Kaloriferli sobalar baca çıkışı olan her yere kurulabilen, üzerinde su kazanı bulunan, sobaya entegre edilmiş pompa yardımı ile sıcak suyu borularla radyatörlerde dolaştırarak kullanılan mekanın her yerini eşit sıcaklıkta ısıtan sistemlerdir. Sulu sistem soba ismi de verilen kaloriferli sobaların kat kalorifer kazan sistemlerinden farkı, kullanıcıya yakıt ve ısı kontrolü sağlamasıdır. Çünkü mekanik termostatı bulunan katı yakıtlı kat kaloriferi sobalarında sıcaklık tüketici tarafından belirlenir. Sıcaklık derecesinin kullanıcı tarafından kontrol edilmesi tüketilecek yakıtın kontrolünü kolaylaştırarak tasarrufu arttırmaktadır.

KALORİFER SOBASI

İç mekanlarda, kalorifer tesisatı ile entegre edilerek mekanı ısıtmak amacıyla kullanılan kaloriferli soba sistemleri, aynı zamanda sıcak su etmek içinde kullanılabilmektedir. Her türlü katı yakıt (odun, kömür, tezek, fındık kabuğu vb.) kullanılmasına elverişli soba sistemleri Türkiye’de her bölgede kullanım avantajına sahiptir.